WhatsApp İndir - Ücretsiz WhatsApp İndir

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın en son güncellemesiyle WhatsApp'ı açmadan mesajlara cevap verebilme gibi yeniliklere kavuştuk. Peki popüler sohbet uygulamasının son sürümünde ilginizi çekebilecek başka hangi yenilikler var? Telefonuna , bilgisayarına, tabletine Whatsapp indir, Whatsapp güncelle gibi tüm detaylar

WhatsApp ile dilediğiniz kadar mesaj gönderimi ve alımı yapabilirsiniz. Uygulama yıllık çok düşük ücretle kullanabilirsiniz. İlk 6 ay ücretsiz olmak üzere daha sonraki her yıl için 1.50 TL gibi ücret almaktadır. 

WhatsApp daha önce sadece mesajlaşma özelliği bulunurken daha sonra Facebook tarafından 19 milyar dolar gibi bir ücretle satın alındıktan sonra yeni özellikler eklenerek geliştirildi ve popülerliğini korudu.

WhatsApp Nasıl İndirilir?

WhatsApp Android indir (Ayrıca Samsung için uygundur) linkine tıklayarak Android akıllı telefonunuza WhatsApp yükleyebilirsiniz. WhatsApp iPhone indir linkine tıklayarak iOS işletim sistemine cihaz cihazlarınıza uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Uygulamayı yükledikten sonra telefon numaranızı girmeniz gerekiyor. Telefon numaranızı girdikten sonra bir doğrulama kodu tarafınıza gönderilecek bu kodu girdikten sonra arkadaşlarınız ile sınırsız bir şekilde mesajlaşabilirsiniz.

Whatsapp’ı bilgisayarınızda kullanmak istiyorsanız öncelikle telefonunuza indirmeniz gerekmekte peki Whatsapp İndir nasıl yapılır ve nasıl Whatsapp bilgisayar ve telefondan kullanılır.

Akıllı telefon kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu tarafından kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ı milyonlarca kullanıcı tercih etmektedir. Whatsapp’ın en iyi mesajlaşma uygulaması olarak kabul edilmesinin başlıca sebebi milyonlarca kişinin bu uygulamayı tercih ediyor olmasıdır.

Whatsapp uygulamasını bedeva ücretsiz olarak indir’dikten sonra 1 yıl boyunca ücretsiz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Bir yılın sonunda Whatsapp 2 dolar karşılığında üyeliğinizi sürdürmenizi sağlıyor. Whatsapp telefonunuza indirdiğiniz anda rehberinizdeki telefon numaralarıyla eşleşerek

Whatsapp uygulaması kullanan arkadaşlarınızı ailenizi dostunuzu listenizde görmenizi sağlar.Whatsapp hemen hemen her marka ve model telefonda kullanılabilen ve internet tabanlı bir uygulamadır.

Whatsapp Artık Bilgisayarlarda !
 
WhatsApp indirmek çok kolay. WhatsApp Messenger indirmek ve güncellemek için gereken bilgileri sizler için haberimizde derledik. Peki WhatsApp nasıl indirilir? Yaklaşık olarak 900 milyon aktif kullanıcısı olan WhatsApp'ın en son sürümünü indirerek yeni özelliklerini de kullanmaya başlayabilirsiniz. WhatsApp'ın bir diğer yeniliği olan WhatsApp Web sistemini de kullanmak için gerekli olan adımları detaylardan görebilirsiniz. İşte WhatsApp indirme ve güncelleme işlemleri.


Whatsapp Nedir?

Whatsapp kullanımı gittikçe yaygınlaşan bir mesajlaşma uygulaması. Birçok rakibi olmasına rağmen piyasada en çok kullanılan mesajlaşma yazılımı şuan. İlk yıl kullanımı ücretsiz. Sonraki yıllardaysa ufak bir rakam karşılığında kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Android ve iOS işletim sistemlerinde rahatlıkla kullanılabiliyor.

WhatsApp Web giriş ve kullanma işlemleri nelerdir?

WhatsApp'ın geliştirdiği bir diğer yenilik olan WhatsApp web ile bilgisayarınızdan internete girerek bu uygulamayı kullanmanız amaçlanmıştır. Bunun için yapmanız gereken işlem, telefonunuzdan WhatsApp'ı açarak sağ üst köşede bulunan ayarlar sekmesine girerek WhatsApp Web yazısının üzerine kıtlamak. Daha sonra bilgisayarınızdan https://web.whatsapp.com/ adresine girerek önünüze çıkan kodu teleonunuzdan taratmanız gerekiyor. Bunu da tamamlayınca artık WhatsApp uygulamasını hem bilgisayardan hemde telefondan kullanabiliyorsunuz.

Whatsapp indirmek için hangi adımları takip etmeniz gerektiği konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Bunun için sizlere farklı yollar göstereceğiz. Yapmanız gereken doğru yeri indirmeniz ve tablet yada telefonlarınıza yanlış yazılımlar yüklemekten kendinizi korumanız olacaktır. Sizler için WhatsApp indirmek her zaman güvenir olacaktır eğer sayfamızı takip ederdi okursanız watsap güvenli şekilde sayfanıza indirmeyi başaracaksınız Mobil Whatsapp indirmek için yapmanız gereken tablet yedek pil sinirden bu linki tıklayarak ilgili sayfaya yönlendirilmek olacaktır Programa onay vermeniz halinde indir yavaşlayacak küçük bir program olduğu için çok kısa sürede telefonunuza inecektir.Facebook kurmak için cep telefonu numaranız kullanıyor yani siz birine WhatsApp bilgilerinizi verdiniz de herhangi bir kullanıcı adı değil cep telefon veriyor olacaksınız.

WHATSAPP WEB KULLANMA BİLGİLERİ

WhatsApp Web kurulumu çok basittir. Yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir…

Öncelikle web.whatsapp.com adresine giriş yapınız

Karşınıza bir QR kodu çıkacaktır.

Aynı zamanda telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına giriş yapın ve menü kısmını açın. Açılan menü bölümlerinde WhatsApp

Web yazısı çıkacaktır.

Yazıya tıkladığınızdan andan itibaren QR kod okuyucu aktif olacaktır.

Web.whatsapp.com adresindeki QR kodunuzu okutunuz.

Otomatik olarak tüm yazışmalarınız bilgisayar ortamına aktarılacaktır.

Not: WhatsApp uygulaması son sürüm olmalıdır, aksi takdirde hata alabilirsiniz.

WhatsApp Web kurulumu işte bu kadar basit!

https://web.whatsapp.com/'a yeni güncelleme

Güncelleştirme ile birlikte popüler uygulamaya pek çok yeni özellik dahil edildi. 800 milyon aktif kullanıcısı olan ve yakın zamanda sesli arama özelliğine de kavuşan , v2.12.5.16 sürümüne güncellendi.Bu güncelleştirme şu an için sadece iPhone'lara geldi. Artık sesli arama yaparken ses kalitesini belirleyebileceksiniz. Ses kalitesini düşürerek kota kullanımını azaltabilir, yüksek internet faturalarından kurtulabilirsiniz.

'ta yedekleme yaparken artık mesaj ve fotoğrafların yanında video görüntüleri de saklanabilecek. Güncelleştirme ile Apple Maps üzerinden harita paylaşımı yaparken büyük harita parçacıkları kullanılıyor.

Özel bildirim ayarı sayesinde artık kişiye özel bildirim sesi ayarlayabiliyorsunuz. Yani; "X" mesaj yazdığında gelen ses farklı, "Y" yazdığında da değişik bir ses alabilirsiniz.

Sohbet geçmişine giderken artık mesajlar otomatik olarak yüklenecek. 46 MB'lık bir alan kaplayan yeni güncelleştirme şu an için sadece iPhone'lardan indirilebiliyor.

WhatsApp'ı Android telefonlara indirmek için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

http://www.whatsapp.com/android/

WhatsApp'ı İOS telefonlara indirmek için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

https://itunes.apple.com/us/app/whatsapp-messenger/id310633997?mt=8

WhatsApp'ı Windows Phone telefonlara indirmek için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/whatsapp/218a0ebb-1585-4c7e-a9

Diğer işletim sistemli telefonlara WhatsApp yüklemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz

http://www.whatsapp.com/download/?l=tr

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma aracı, Whatsapp dünya genelinde yaklaşık 1 milyar cihazda yüklü. Akıllı telefonlar yaygınlaşmadan önce dahi whatsapp indir seçeneği birçok mobil cihazda mevcuttu. Bugünkü mobil işletim sistemlerinin temeli cihazlarda whatsapp kullanılabiliyordu. Bir anlık mesajlaşma uygulaması olarak piyasaya sürülmüştür. Uygulamanın bölgeleye göre ilk bir yıl veya 2 yıl boyunca ücretsiz olması ancak sonradan ücretli hale gelmesi birçok kişinin whatsapp ücretsiz midir, sorusunu sormasına neden oldu. Uygulamanın bu satış taktiği de pazarlama konusunda çok yeni ve etkili bir yöntemdir. Bir süre boyunca hiçbir limit olmadan kullanılan uygulama, ücretsiz süresi bittiğinde bir gereklilik haline geliyor. Kendisiyle benzer mesajlaşma uygulamaları arasında belki de tek ücretli uygulama. Diğer mesajlaşma uygulamaları whatsapp'ın türevidir ancak whatsapp'ın aksine görüntülü konuşma, ana haber ağı gibi yenilikler de sunuyorlar. Buna rağmen mesajlaşma uygulamalarının lideri konumunda whatsapp oturuyor. Uygulama 2014 yılında Facebook tarafından çok uçuk bir rakama, beklenilmeyen bir fiyata satın alındı. 19 milyar ödeyerek uygulamanın bütün haklarını satın alan Facebook, Whatsapp üzerinde çok fazla değişiklik yapmadı. Güvenlik seçeneklerini arttırdı, var olan sorunlar ile ilgili çalışmalar yaptı ancak tema, ek özellik vb. değişiklikler yapılmadı. iTunes'te whatsapp ios sürümleri, Google Play'de ise whatsapp android sürümü indirilebilir. İlk indirme esnasında herhangi bir ücret ödenmez. Whatsapp'ın aktif olabilmesi için cep telefonunuza ihtiyacı vardır. Onay kodu sistemi yerine telefon sms alma servisini kullanarak kendisini onaylıyor. Bu sayede de cep telefonu hariç cihazlara yüklenilmesinin önüne geçilmiş.

Peki, gerçekte whatsapp nedir? Whatsapp olağan bir mesajlaşma uygulaması değil. Whatsapp'ta konuşmalar herhangi bir devlet veya kurum tarafından çözülememekte ve paylaşılmamakta. Bu yönü uzun bir süre eleştirildi. Hatta İngiltere'de Whatsapp'ın yasaklanması ile ilgili birkaç çalışma dahi yapılacaktı ancak tepkiler üzerine yapılamadı. Whatsapp'taki konuşmalar diğer bütün mesajlaşma uygulamaları, sosyal ağlar ve hatta dünyanın en ünlü siteleri aksine hiçbir devlet veya istihbarat kurumu ile paylaşılmıyor. Kullanıcılar tam bir gizlilik içerisinde. Çok basit bir işleyişi var. Uygulama, telefonunuzda kayıtlı numaralardan hangilerinin whatsapp'ı olduğunu çıkarıyor ve bu kişilerle sohbet edilebiliyor. Bir isim veya numara aratarak kişiyi eklemek mümkün değil. Sadece adres defterinde kayıtlı ise konuşma başlatılabilir ki bu da Whatsapp'ın kendisine has işleyişidir. Uygulama sık sık güncellenir, whatssapp güncellemelerinde neler var diye merak ederseniz Google Play ve iTunes üzerinde güncel sürüm notlarını görebilirsiniz. Whatsapp çoğunlukla güvenlik ile ilgili güncelleme yapmakta. Sistemleri çok fazla saldırı alıyor ancak şuana dek bu durum hiçbir şekilde kullanıcılara yansıtılmadı. Uygulama daha korunaklı ve daha gizli bir hale getiliyor. Elbette bug ve verimlilik çalışmaları da var. Google play ve iTunes'te whatsapp güncel sürüm nedir, öğrenebilir ve indirebilirsiniz. Uygulama ile ilgili görüşlerinizi de bildirebilirsiniz.

WHATSAPPTA ЅİLİNЕN MESAJLARI GERİ ԌЕТİRİN

Үаnlışlıklа silinen WhatsApp mesajları іҫіn ԁе bеnzег bіг yol іzlеуеbіlігѕіnіz. Zira WhatsAppı silip уеnіԁеn yüklediğinizde uygulama ѕіzе eski konuşmaları gегі getirmeyi іѕtеуір istemediğinizi ѕогuуог.

`SON GÖRÜLME` SEÇENEĞİNİ KİŞİSELLEŞTİRİN

Bir çok çiftin kavga etme sebebi olan son görünme zamanını kapatın ya da sadece arkadaşlarınıza görülür durumda açın. Uygulandığı ilk günden beri sevilmeyen ve büyük tepkilere yol açılan son görülme zamanını kapatmak çok kolay. "Ayarlar" menüsüne gidip ve "Hesap"> "Gizlilik"> "Son Görülme" seçeneklerini izlediğinizde bu uygulamayı kolaylıkla kapatabilirsiniz.

OTOMATİK YEDEKLEMEYİ KULLANIN

Whatsapp istediğiniz takdirde mesajlarınızı yedekleyebilir. Böylelikle birileri söylediğiniz bir şeyi söylemediğinizi iddia ettiğinde karşısına bu mesajlarla çıkabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için Ayarlar>Sohbet Ayarları>Sohbet Yedekleme seçenğine girip Otomatik Yedekleme özelliğini açmanız yeterli.

MESAJ ÖNİZLEMELERİNİ GİZLEYİN

Yanınızda birileri varken telefonunuza gelen mesajı birilerinin görmemesini istemiyorsanız bu özelliği durdurmanız gerekiyor. Bunun için "Ayarlar" menüsüne gidip "Bildirimler" kısmına girin ve "Önizlemeyi Göster" seçeneğini iptal edin. Artık ekranınızda mesajın içeriğinden ziyade sadece mesaj var bildirimi gelecek.

WHATSAPPTA NUMARA DEĞİŞTİRME

WҺаtАррtа bulunan numaranızı değiştirmek için Ауагlаг / Hesap / Numarayı Dеğіştіг sekmesine gігіş sekmesine gігіş yapmalısınız.


WhatsApp indir – WhatsApp Messenger indirmek ve en son sürüme güncellemek için haberimizden yararlanabilirsiniz. Son yıllarda en çok kullanılan anlık mesajlaşma sistemlerinin başında gelen WhatsApp'ı indirme ve güncelleme bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz. WhatsApp'ın yeni uygulaması olan Web'i kullanmak için gereken bilgileri detaylardan inceleyebilirsiniz. İşte WhatsApp Messenger indirme, güncelleme bilgileri ve kapsamlı açıklamalar.