Twittera Yeni Hissedar: Steve Ballmer

Satın almaları ile dünya genelinde dikkatleri üzerinde toplayan Steve Ballmer, Twitter üzerinden de yatırım yaptığı duyurdu.

Los Angeles Clippers NBA takımını alarak, dikkatleri üzerinde toplayan eski Microsoft CEO'su Steve Ballmer yeni yatırımını ilginç bir yol ile duyurdu. Twitter’a yatırım yapan ve yüzde 4’lük bir hisse sahibi olan Steve Ballmer, Twitter üyeliği açarak buradan yeni yatırımı ile ilgili bilgi verdi. Yapılan bu yatırım ile birlikte Steve Ballmer Twitter’ın yeni hissedarı oldu. Attığı mesajda bu yatırımdan duyduğu memnuiyeti dile getiren Steve Ballmer, özellik yeni CEO Jack Dorsey’in çalışmalarına vurgu yaptı. Yapılan çalışmaları desteklediğini ve bu kapsamda yatırım kararı aldığını söyleyen Steve Ballmer, yaptığı bu yatırım ile birlikte firmanın 3. Büyük ortağı olmuş oldu. Bu konuda birinci sırada ise yüzde 6.8 hisse payı ile Evan Williams.

Bir Twitter sözcüsü hesabın onaylı olduğunu ve Ballmer'a ait olduğunu doğruladı ancak yatırımı doğrulayamayacağını söyledi. Ballmer henüz konu hakkında bir yorum yapmış değil. Bloomberg ise Ballmer'ın bu yatırımı doğruladığını söylemekte ve bu hisselerin şu andaki değeri yaklaşık olarak 840 milyon dolar olarak gözüküyor.

Dorsey ve kendisinin ve yatırım firmasının Twitter'daki yatırımını yüzde 5'in üzerine çıkartan Suudi Prens Alwaleed bin Talal için yapılan övgüler ise Ballmer'ın yeni bir momentum kazanıldığına inandığını göstermekte.

Ballmer'ın yeni Twitter hesabı da oldukça geniş bir ilgi alanına yayılıyor. Ballmer'ın takip ettiği 24 kişiden dördü Clippers oyuncuları, biri LeBron James ve bir diğeri Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban. Geri kalan isimler ise pek çok ünlü ismi içermekte. Bu isimlerin arasında golfçü Jordan Spieth, Microsoft ortak kurucusu Paul Allen ve White House yer almakta. Takip etmediği isimlerden birinin Bill Gates olması ise bazı soruları akıllara getirebilir...