TÜSİADtan piyasalara güven telkini çağrısı

15 Temmuz Cuma gecesi gerçekleştirilen darbe girişiminde demokrasiye açık destek açıklamasından bulunan TÜSİAD, ekonomi alanındaki yöneticilerin piyasalara güven telkininde bulunması gerektiğini söyledi.

Dün yayımlanan yeni açıklamada TÜSİAD, gerek Merkez Bankası, gerekse ekonomiden sorumlu denetleyici ve düzenleyici kurumların yaptığı girişimler ve aldıkları tedbirler ile birlikte piyasalara güven telkin edilmesi gerektiğini savundu. 
 
TÜSİAD’ın açıklamasında demokrasiye karşı gerçekleştirilen darbe girişimine karşı, siyasi partiler ve toplum kesimlerinin hep bir arada ortak bir duruş sergilemiş olduğuna dikkat çekilirken, bu tutumun devam etmesinin gerekliliği üzerinde de duruldu. 
 
Yabancı yatırımcılarla yapılan dün akşam saatlerinde yapılan görüşmenin önemli bir adım olduğunun kaydedildiği açıklamada,
 
 “Çeşitli olumsuzluklara rağmen Türkiye yatırım için bir cazibe merkezi olma potansiyelini koruyor, bu potansiyeli güçlendirmek için gerekli reformlar belli ve bu reformların süratle hayata geçirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu konuda iş dünyası olarak üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerine de yer verildi.
 
Milliyet