Taşımacılıkta yeni düzenlemeler geliyor

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan çalışmalarla taşımacılık sektörü yenileniyor.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan çalışmalarla taşımacılık sektörü yenileniyor. 
 
Bir süredir taşımacılık sektörü üzerinde birtakım şikayetlerin olması son derece dikkat çekmişti. Bunun ardından Bakanlık duruma el koyarak şikayetlerin ortadan kaldırılması için çalışmalara başladı. Bu süreç içerisinde bürokratik engellerle karşılaşan sektör çalışanları durumun ortadan kaldırılmasını istediler. Bakanlık tarafından bürokratik çalışmaların sonlandırılacağı ve sürelerin kısaltılacağı ile ilgili çalışmaların yapılmasına karar verildi. 
 
Bakan Ahmet Arslan tarafından yapılan çalışmaların ardından söz konusu belgelerin daha kısa sürede tamamlanması adına yönetmelik üzerinde birtakım değişikliklerin yapılacağını ifade etti. Belge ücretlerinde yapılacak değişiklik sonrasında sistem daha hızlı ve daha etkili bir şekilde ilerlemeye başlayacak. Belge ücretlerinde yaklaşık olarak yüzde 50 oranında bir indirimin sağlanacağı ifade edildi. 
 
Yeni sistemde notere gitme işlemleri de ortadan kaldırılacak. Bürokratik engellerin ortadan kaldırılması ile birlikte e devlet üzerinden hizmetler çok daha hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirilecek. İnternet üzerinden yapılacak işlemler ile birlikte sistem çok daha hızlı bir şekilde işlemiş olacak. Yönetmelik değişikliği ile ilgili çalışmaların 6 aylık bir periyot içerisinde tamamlanması bekleniyor.