Son dakika dolar açıklaması geldi

Doların yükselmesinin ardından tekrar hızlı bir düşüşe geçmesi üzerine konu hakkında Cumhurbaşkanlığı tarafından bazı açıklamalar yapıldı.

Doların yükselmesinin ardından tekrar hızlı bir düşüşe geçmesi üzerine konu hakkında Cumhurbaşkanlığı tarafından bazı açıklamalar yapıldı. 
 
Doların bir inip bir çıkması çeşitli tartışmaları da beraberinde getirmişti. Bu süreç içerisinde piyasaları da derinden etkileyen durum hakkında Cumhurbaşkanlığından da önemli değerlendirmeler geldi. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olan Cemil Ertem konu hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katılırken gündem hakkında açıklamalar yaptı.
 
Gündemde ABD ile Türkiye arasında meydana gelen vize krizi bulunurken bu krizden piyasalarında etkilendiğini değerlendirmeleri ile gözler önüne sermiş oldu. Dolar kurunun kriz sonrasında çok yükseldiğini ancak piyasalar tarafından bu durumun kontrol altına alınmasının ardından tekrar eski seviyelere döndüğünü dile getirdi. Şimdilerde dolar kriz öncesi seviyelerine geri dönmüş oldu. 
 
FED tarafından faizlerin yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen ısrarcı bir şekilde artırılmasının savunulmasına tepki göstererek piyasaların bu durumdayken faiz artışlarının tekrar gözden geçirilmesinin gerekli olduğunu dile getirdi. Kredi Garanti Fonu hakkında da değerlendirmelerde bulunan Cemil Ertem kredilerde 90 milyon liralık bir ödemenin yapılmadığını geri dönüşlerin ise 13 milyar liraya kadar ulaştığını dile getirerek fonun büyüyeceği sinyallerini verdi.