Samsung Galaxy Note 7nin üretimi durdurulabilir

Samsung Galaxy Note 7 üretiminin geçici olarak durdurulacağını iddia eden Güney Koreli haber ajansları, piyasada tedirginlik oluşturdu.

enilenen cihazların ABD’de hem de Tayvan’da patlamasının ardından Samsung’un vereceği karar merakla bekleniyor. Cihazlarla ilgili ortaya çıkan sıkıntıların ardından Güney Kore’deki haber ajanslarının da cihazların piyasadan geçici süreliğine toplatılacak olması haberi tedirginlik oluşturdu.
 
Samsung'un 2 Ağustos'ta büyük organizasyonlarla kamuoyu ile buluşturduğu Galaxy Note 7'nin çıkardığı sorunlar bitmiyor. Telefonun bataryasında kronik arızanın tespit edilmesi ve patlama haberleri art arda gelmeye başladı. Bunun üzerine Samsung telefonları piyasadan topladı ve değişim programı başlattı.
 

Değişim cihazları patlamaya başladı

 

 
Tam her şey yoluna girdi derken değişim cihazlarından da patlama haberleri gelmeye başladı. Geçtiğimiz hafta ABD'de yaşanan olayda yenilenen Note 7, kapalı halde olmasına rağmen uçakta alev almış ve uçağın acil iniş yapmasına neden olmuştu.
 
Sözcü’nün haberine göre, bu olumsuz gelişmelerin üzerine Güney Koreli teknoloji şirketi, Galaxy Note 7'nin üretimini geçici olarak durdurma kararı aldı. Kore haber ajansı Yonhap'ın aktardığı bilgilere göre Samsung, bu telefonun üretimini geçici olarak durduracak. Zira yenilenen cihazlara dair hem ABD'den hem de Tayvan'dan gelen yanma haberleri pek de hayra alamet gibi görünmüyor.
 
 
Ancak cihazların üretiminin durdurulup durdurulmayacağına dair henüz net bir açıklama yapılmadı. 
Sözcü