Mehmet Şimşekten vize açıklaması

ABD ile Türkiye arasındaki vize krizi hakkında Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek konuştu.

ABD ile Türkiye arasındaki vize krizi hakkında Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek konuştu.
 
ABD ile Türkiye arasında son dönemlerde küresel anlamda krize neden olabilecek birtakım ambargolar uygulanmaya başladı. İlk olarak ABD tarafından Türkiye'ye getirilen vize yasağına karşı Türkiye tarafından da karşılık verilmiş ve yeni bir yasağın getirilmesine neden olmuştu. Bu konuda hakkında gündemde çeşitli tartışmalar devam ediyor. 
 
Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek bu süreç içerisinde IMF para toplantıları kapsamında Washington'da bulunuyordu. Katıldığı toplantılarda küresel ekonomi hakkında değerlendirmelerde bulunurken Türkiye ekonomisi adına ikili görüşmeler yapmayı da ihmal etmediği belirlendi. 
 
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek bu süreç içerisinde dünya ekonomisinin önemli isimleri ile bir araya geldi. Gündeme ilişkin değerlendirmeler yaparken ABD ile Türkiye vize krizini değerlendirdi. Bu süreçte krizin geçici bir süreç olduğuna inandıklarını ve zaman içerisinde yapılacak görüşmeler ve atılacak adımlar sonrasında bu sınırlandırmanın da ortadan kaldırılacağını düşündüklerini belirtti. Konu hakkında ümit verici konuşurken yakın zamanda yasağın kalkmasını umduklarını dile getirmesi dikkatlerden kaçmadı.