İş Bankası Yeni Yıl Kredisi Sizleri Bekliyor

Gündelik ihtiyaçlarını karşılamak için kredi kullanmak isteyen kişiler için bankalar birbirinden caizp kredi kampanyaları düzenlemeye devam ediyor. 2016 yılının son günlerinin yaklaşmasıyla birlikte banka kredilerine olan ilginin arttığını söylemek mümkün. Pek en cazip ihtiyaç kredisi sunan banka hangisi? Herkesin merak ettiği bu sorunun cevabını sizler için araştırdık.

Bankalar yılın belli dönemlerinde müşteri potansiyelini arttırmak için çeşitli kredi kampanyaları düzenler. Kurban bayramı, Ramazan Bayramı bu dönemlerden bazılarını oluşturuyor. Ancak müşterilerin ilgisini çekmek için yeni yıl kampanyaları da cazip bir hale geldi. İnsanlar günlük ihtiyaçlarını veya uzun vadeli düşüncelerini hayata geçirmek için banka kredisine ihtiyaç duyabilir. Bu noktada araştırmalar yapar ve kendi politikasına en uygun olan bankayı seçer. Günümüzde neredeyse tüm bankaların kredi faiz oranları ve vade sayısı birbirine paralellik gösterir. Ancak aralarından bazıları sivrilerek daha uygun koşullar sunarak daha çok müşteriye ulaşmayı hedefler.

Türkiye'nin köklü bankalarından biri olan İş Bankası 2017 yılı için hazırlıklarına çoktan başladı bile. Kredi veren bankalar arasında bulunan İş Bankası yeni yıl kampanyası ile insanların ilgisini çekmeyi başardı. İş Bankası yılbaşı kredisi için başvurmanın ise tam zamanı.

Yeni yıl kredisi almaya karar veren müşterilerine özel fırsatlar sunan İş Bankası, kredi faiz oranlarında önemli ölçüde indirime gitti. Yapılan bu indirim sonrasında ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,14 seviyelerine kadar gerilemiş oldu. Üstüne üstlük dosya masrafı da yapılan bu indirimin içerisinde yer alıyor.

İş Bankası Yılbaşı kredisi 2017 yılı için başvuru yapabileceğiniz birkaç farklı yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki ve en çok tercih edileni İş Bankası şubelerine giderek şahsen yapacağınız başvurularan oluşuyor. Banka görevlilerinin size vereceği kredi formunu doldurarak kredi başvurusunu resmen tamamlamış olursunuz. Bu yöntemle kredi talep eden kişilerin yapmış olduğu başvuru banka yetkilileri tarafından değerlendirilir. Daha sonraki süreçte uygun görülmesi halinde kredi onayı verilerek kredi kullandırma işlemi başarılı bir şekilde tamamlanır.

Bankalara şahsen gitme fırsatı bulamayan kişiler ise SMS bankacılığını kullanarak İş Bankası yılbaşı özel kredisine başvuru yapabilir. İş Bankası yılbaşı kredisi için aralarında boşluk bırakarak NAKİT yazıp, aylık gelir ve kredi tutar bilgilerinizi yazarak oluşturmuş olduğunuz kısa mesajı 4402’ye gönderebilirsiniz.

Yapılacak olan değerlendirmenin ardından en kısa süre zarfında kredi alıp almayacağınız netlik kazanacaktır. Peki ihtiyaç kredisinin onaylanıp onaylanmayacağını belirleyen faktörler nelerdir? Öncelikle kredi notunuzun iyi olması gerekiyor. Borcuna sadık kalmayan ve bu yüzden kredi notu iyi seviyelerde olmayan kişilerin kredi başvuruları genellikle olumsuz sonuçlanır. Sizde yılbaşı özel ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce mutlaka kredi notunuzu göden geçirin ve iyi seviyelerde olmasına gayret edin. Kredi başvurusunun olumlu sonuçlanmasını sağlayan bir diğer etmen ise aylık gelir düzeyinizdir. Bankalar kredi verirken müşterinin maaş bordrosunu inceler ve bu doğrultuda bir karara varır. Eğer maaş tutarınız ortalama standartların üzerinde ise kredi talebiniz olumlu sonuçlanır. Aksi takdirde kredi alma ihtimaliniz zorlaşır.

Yukarıda belirtilen koşullar yeni yıl kredisi almanız için olmazsa olmaz şartlardan en önemlilerini oluşturuyor. İş Bankası yılbaşı kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin bu şartları mutlaka sağlaması gerekiyor.