Hükümet MTV zammı hakkında konuştu

Bir süredir tartışmalara neden olan MTV zammı hakkında hükümet cephesinden yeni bir açıklama geldi.

Bir süredir tartışmalara neden olan MTV zammı hakkında hükümet cephesinden yeni bir açıklama geldi. 
 
Kamuoyunda bir süredir MTV zammı hakkında çeşitli tartışmaların yer aldığı ifade edilmişti. Bu süreç içerisinde  vatandaşlar gerçekleştirilmesine karar verilen yüzde 40 oranındaki MTV zammı hakkında tepkilerini dile getirmişlerdi. Yapılması planlanan zammın çok yüksek olduğu dile getirilmişti. 
 
Özellikle araç sahibi olanlarla yeni araç sahibi olacakların yaşamış oldukları bu süreç kamuoyunda geniş yankı uyandırmıştı. Tüm bu durumlar karşısında Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamaların ardından MTV zammının Bakanlar Kurulunda yeniden görüşmesinin mümkün olduğu dile getirilmişti. 
 
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü olan Bekir Bozdağ konu hakkında açıklama yaptı. Katılmış olduğu bir televizyon kanalında gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Son günlerde gündemi meşgul eden MTV zammının üzerinde daha fazla durması da dikkatlerden kaçmadı. Zam oranının mutlaka düşeceğini özellikle belirtti. Ancak hangi oranlarda düşeceği konusunda henüz net bir kararın alınmadığını komisyonda alınacak karar sonrasında belirleneceğini belirtti. Bu konuda Maliye Bakanlığı ile Başbakan arasında görüşmelerin devam ettiğini açıkladı.