Dünya üzerinde işsiz sayısı giderek artıyor

Uluslararası Çalışma Örgütü tarafından yapılan çalışmalara göre dünya üzerinde işsiz sayısının giderek arttığı ifade edildi.

Uluslararası Çalışma Örgütü tarafından yapılan çalışmalara göre dünya üzerinde işsiz sayısının giderek arttığı ifade edildi. 
 
Son dönemlerde işsizlikle ilgili yapılan mücadelelerin artması bu konudaki rakamlarında merak edilmesine neden oldu. Uluslararası Çalışma Örgütü tarafından yapılan çalışmalar sayesinde 2017 yılında küresel boyutlara ulaşan işsizlik rakamlarının ortaya çıkarıldığı açıklandı. İşsizlik sayılarının her geçen gün yapılan çalışmalar ve alınan önlemlere rağmen artmaya devam ettiği belirlendi. 
 
Çalışma Raporunun detaylarına bakıldığı zaman küresel anlamda işsizlik rakamlarının 201 milyon kadar ulaştığının tespit edilmesi dikkatlerden kaçmadı. Sosyal raporlar çerçevesinde orta ve küçük işletmelerin sanıldığından çok daha etkili olduğu ve istihdamı yakından ilgilendirdiği ifade edilmişti. İstihdamın gerçekleştirilmesinde hayati rol oynadığı açıkça vurgulanmış oldu.
 
KOBİ'ler üzerinde tam zamanlı bir şekilde çalışanların sayısının ikiye katlandığı açıklandı. İstihdamın çok büyük bir kısmını KOBİ'lerin oluşturulduğu bu sayede ortaya çıkmış oldu. Ekonominin yükselmesi ve gelişim kaydetmesi açısından büyük etkilerinin olduğu tespit edildi. Küresel işsizlik oranlarını artmasının ciddi bir sorun olduğu belirlenirken bu süreçte kısa vadeli düşünmenin doğru olmayacağı ve yapılacak çalışmalarda uzun vadeli düşünmenin gerekli olduğu ifade edildi.