DenizBankın Aktifleri Arttı 111 Milyar Oldu

Denizbank’ın aktifleri ile ilgili resmi açıklama DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş tarafından yapıldı. Açıklamada aktiflerin yüzde 17 oranında büyüdüğü ifade edildi.

Denizbank, aldığı son ödül ile gündemden düşmezken, mali durumu da oldukça iyi durumda. Konuyla ilgili DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş tarafından yapılan açıklamada bankanın aktiflerinin arttığı ifade edildi. 2015 yılının ilk 9 aynı kapsayan mali tabloda 9 aylık süre içerisinde yüzde 17 oranında bir artış yaşandığı ve aktiflerin 111 milyar TL’ye ulaştığı ifade edildi. İlgili durumların karşılaştırılması ise 2014 yılına göre yapıldı.

Denizbank tarafından yapılan resmi açıklamada Hakan Ateş tarafından yapılan değerlendirmelerine yer verilirken, Ateş, şirketin şube ve çalışan sayılarını da açıkladı. Buna göre Türkiye’de 714, yurt dışında 43 şubesi ile hizmet veren Denizbank, 15 bine yakın çalışanla hizmetlerini sürdürüyor.
Havalimanına kredi

Ateş, DenizBank’ın dijital alanda geliştirdiği yenilikçi ürün ve  hizmetleriyle saygın uluslararası platformlarca ödüllendirildiğine işaret ederek, inovasyonun kendileri için DNA’larına işlemiş bir gelenek anlamı taşıdığını vurguladı. DenizBank, 3. Havalimanı’nın 1. etap yatırımlarının finansmanı için toplam 4.5 milyar Euro’luk kredi sağlayan 6 banka arasında yer alarak, 500 milyon Euro’luk kredi sağladı.