Çukurova Holding Hisse Devredecek!

Kaplamin Ambalaj gibi bazı şirketlerin ortağı olan Çukurova Grubu ile DS Smith Plc hisselerin devirleri ile ilgili anlaşma sağladı. İşte konuyla ilgili yaşanan gelişmeler.

Türkiye’nin önemli firmaları arasında bulunan Çukurova Grubu ile DS Smith Plc, ortak olduğu bazı şirketlerde hisse satışı için ortak bir karar aldı. Alınan karar sonrasında aralarında Kaplamin Ambalajın da bulunduğu şirketlerin hisse devri için anlaşma sağlanmaya başlandı. İştirakler arasında olan Selkasan Kağıt tarafından konuyla ilgili açıklama yapılırken, Selkasan Kağıt tarafından şirketlerin alınacağı ifade edildi.

Yapılan yazılı açıklamada Kaplamin, Atkasan, Ova Oluklu Mukavva ve Yalova Ambalaj için  Çukurova Grubu ile DS Smith arasında Aralık 2014'ten beri hisse satış görüşmelerinin devam edildiği belirtildi.

Açıklamaya göre görüşmeler, Selkasan'ın iştirakleri olan ve Yunanistan'da faaliyet gösteren Cretan ve Cartonpack hisselerinin DS Smith'e; Selkasan, Kaplamin, Atkasan, Ova Oluklu Mukavva ve Yalova Ambalaj'da ise DS Smith'in sahip olduğu hisselerin Çukurova Grubu'na satışı ve devri şeklinde mutabakatla tamamlandı.

Açıklamada, konuya dair temel sözleşmeler ile ilgili diğer dokümanların taraflar arasında imzalandığı; ilgili otoritelerden alınacak izinler ve hisse devri için gerekli koşulların yerine getirilmesinin ardından işlemlerin tamamlanacağı belirtildi.

Selkasan'ın açıklamasında, hisselerin satış bedeline ilişkin bir bilgi yer almadı. Ancak Yunanistan'daki iştiraklerden elde edilecek hisse satış bedelinin Selkasan ile tamamlayıcı faaliyet gösteren diğer grup şirketlerinin işletme sermayesi ve yatırım ihtiyaçlarında kullanılacağı belirtildi.

Diğer yandan Kaplamin Ambalaj'dan dün akşam KAP'a yapılan açıklamada, DS Smith Plc'nin şirketteki paylarının Çukurova Investment N.V'ye satılmasıyla beraber Kaplamin Ambalaj'ın kontrolünde herhangi bir değişiklik gerçekleşmeyeceği, bu nedenle de çağrı yükümlülüğü doğmadığı belirtildi. Kaplamin Ambalaj hisseleri saat 0942'de 10.27 primle tavan fiyat olan 1.61 liradan işlem görüyor.