Cep telefonu kullanıcılarına iyi haber!

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından cep telefonu operatörlerine çağrı geldi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından cep telefonu operatörlerine çağrı geldi. 
 
Hükümet bir süredir çeşitli vergi muafiyetleri ile vatandaşların bütçelerini de olumlu etkilemek adına çalışmalar başlatmıştı. Gelir vergisinde meydana gelen indirimler ve zaman zaman tartışılan muafiyetlerin pek çok kişinin bütçesini olumlu bir şekilde etkileyebilecekleri ifade edilmişti. 2020 yılına kadar getirilen bu muafiyet ile birlikte pek çok konuda cepleri rahatlatacak yeni bir çalışmanın yapılmasına karar verildi. 
 
Köylerde hanelere elektrik ve su aboneli şartının da kaldırılması için çalışmalar yapıldı. Bu süreç içerisinde meclise sunulan torba yasa pek çok anlamda kişileri olumlu etkileyecek gibi görünüyor. Haberleşme ve iletişim vergilerinin yüzde 7.5 seviyelerine indirilmesinin ardından faturaların bu süreçte hafiflemesine karar verildi. 
 
Ancak yapılan gözlemler sonrasında operatör şirketlerinin herhangi bir şekilde indirim yapmadıkları belirlenmişti. Bu durumda Maliye Bakanlığı operatör şirketlerine seslenerek faturalara durumun yansıtılması için önemli çağrılarda bulunduklarını dile getirdiler. Bu süreç içerisinde faturaların hafiflemesi bekleniyor. Şirketler yakın zamanda gerekli değişiklikleri yapacaklarını açıkladılar.