Büyüyen Spor Endüstrisi Ve Sportive

Spor özellikle son yıllarda, insan yaşamının daha kaliteli, sağlıklı ve dengeli bir çizgide sürdürülebilmesi için gerekli olan bir ögedir. Günlük faaliyetlerimiz arasında iş yaşamımızı ve ev hayatımızı göz önünde bulundurduğumuzda son yıllarda spora duyulan ihtiyacın neden bu kadar arttığını fazla düşünmemize gerek kalmadığını anlıyoruz.

Spor özellikle son yıllarda, insan yaşamının daha kaliteli, sağlıklı ve dengeli bir çizgide sürdürülebilmesi için gerekli olan bir ögedir. Günlük faaliyetlerimiz arasında iş yaşamımızı ve ev hayatımızı göz önünde bulundurduğumuzda son yıllarda spora duyulan ihtiyacın neden bu kadar arttığını fazla düşünmemize gerek kalmadığını anlıyoruz. Gerek iş hayatımızdaki pozisyonumuz gereği sabit çalışmalar içerisinde dosyalarla veya bilgisayarlarımızla bocalaşırken ev yaşamımızda da beyin yorgunluğundan kurtulmak için kanepeye bıraktığımız bedenimizin spora ihtiyaç duymaması adeta imkânsız.

Devamlı yorgun halde bulduğumuz bedenimize bir iyilik yapmak için kültürel faaliyetlerimiz dışında sportif faaliyetleri de eklememiz gerekir. Tüm dünyada spora olan ilginin artması ile sportif faaliyetlerin beraberinde getirdiği gündelik yaşama psikolojik olarak hazırladığı düşüncesi günümüzde genel olarak kabul edilmektedir. Hem bedenen hem zihnen daha özgüvenli ve kuvvetli bireyler günlük yaşantıları içerisinde daha az yoruluyor ve sanırım en önemlisi yıllara meydan okumayı başarıyor. Küresel bir olgu olarak spor, toplumların sosyo – ekonomik koşullarına bağlı olarak yaygınlık kazanmaktadır. Ülkemizde yapılan spor giyim tüketiminin yüzde 35’i aktif spor hayatı için temin edilirken geriye kalan yüzde 65’lik talebin günlük hayattaki kullanım için tercih edildiğini dile getiren Sportive Genel Müdürü Zeynep Selgur, ülkemizde her geçen gün aktif spor oranının arttığını gözlemlediklerini ifade ediyor.

Her geçen gün hız kazanarak küreselleşen dünyamızda tüketim olgusu tabi ki spor malzemelerine de sıçramış durumda. Tüketim olgusunu doğru yönde kullanarak Türkiye’nin 21 ilinde 38 mağaza ile hizmet veren çok markalı spor perakende zinciri Sportive, geçtiğimiz iki yıl içerisinde marka değerini ve kullanıcı sayısını arttırarak yüzde 45 oranında büyüme ile gelişimine devam etmektedir. Küreselleşen bireylerin spora bakış açısının değiştiğini dile getiren Sportive Genel Müdürü Zeynep Selgur, spor giyim kullanıcılarının artık sadece izleyici olmadıklarını kaydediyor. Arz ve talebe bağlı olarak şekillendirdikleri Sportive markası ile kullanıcılarına sağlıklı yaşama uzanan geniş bir yolda yardımcı olan ve sporu insanlarımızın bir yaşam tarzı haline dönüştürmesini hedefleyen Sportive, insanlara konfor sunun spor giyimin bünyesinde barındırdığı 105 markaya ait ürünleriyle ülkemizdeki kullanıcılara sportif faaliyetlerin anahtarını sunuyor.