ABD vizesi için yeni yöntemler

ABD vizesi almak için artık vizesiz olarak ziyaret edilebilen ülkelerin denenmesi ve bu süreçte özel başvuru yöntemlerinin uygulanması öneriliyor.

ABD vizesi almak için artık vizesiz olarak ziyaret edilebilen ülkelerin denenmesi ve bu süreçte özel başvuru yöntemlerinin uygulanması öneriliyor. 
 
ABD ile Türkiye arasında meydana gelen vize krizi küresel anlamda çeşitli sorunların oluşmasına neden oldu. Bu süreç içerisinde pek çok insanın mağduriyet yaşadıkları belirlendi. diplomatik sorunun sürekli olarak büyümesi pek çok kişiyi olumsuz anlamda etkiledi. 
 
İş seyahatleri ve geziler iptal ettirilmek zorunda kalınca alternatif yolların geliştirilmesi için birtakım görüşmelerin başlatıldığı açıklandı. Hatta alternatif yollardan alınacak vize başvurularının bir sektör halini alabileceği de ifade ediliyor. Vize başvurularının doğrudan ABD için yapılamaması halinde Rusya ve Gürcistan üzerinden birtakım özel başvuruların yapıldığı açıklandı. 
 
Rusya ve Gürcistan gibi ülkelere vizesiz bir şekilde seyahat imkanı bulunuyor. Bu süreçte bu ülkelerin üzerinden özel durumlarla birlikte başvuru yapmak olumlu sonuçlara neden oldu. Başvurunun yapılması için bir günlüğüne o ülkede bulunmak ve ardından gerekli belgelerle birlikte yetkili kişilere vekalet vermek yeterli olacak. Gürcistan başvuruları 3 haftada sonuçlandırırken Ukrayna'nın başvurular için 4 hafta gibi bir süre beklemesi gerekiyor. Bu süreçte şimdiden araştırmaların başladığı ve başvuru yapmak için çeşitli adımların atıldığı ortaya çıkmış oldu.